Jeśli wydawało Wam się, że jeśli placki to tylko ziemniaczane, mamy dla Was nieco inne wydanie tej szybkiej w przygotowaniu potrawy. Placki z selera wzbogacone płatkami żytnimi tsą chrupiące, pyszne i wyraziste w smaku. Zapraszamy do spróbowania!

Są takie desery, które sprawiają, że w całym domu pachnie świątecznie, a wspomnienie dzieciństwa i długich zimowych wieczorów powraca ze zdwojoną siłą. Bez względu na to czy mamy 10, 20 czy jeszcze więcej lat warto zatrzymać się na chwilę i rozkoszować się magicznym smakiem zapiekanych jabłek. Najlepiej smakują w towarzystwie ciepłego koca, kakao i oczywiście ukochanych osób.

Nie ma nic przyjemniejszego niż słodka przekąska po którą możecie sięgnąć zawsze, kiedy tylko macie ochotę. Jeśli jesteście fanami łakoci, te z pewnością przypadną Wam do gustu. Pyszne batony w wersji fit dodadzą energii i będą stanowiły idealną przekąskę w trakcie Waszego zabieganego dnia. Smacznego!

Czas przygotowania: 15 minut + 2 godziny w lodówce
Poziom trudności: łatwe

Mgiełka płatków jaglanych w otoczeniu pysznego czekoladowego musu to metoda na idealny dzień. Zdrowy i pyszny sposób na rozchmurzenie polecamy zwłaszcza dla tych, którzy często wstają lewą nogą. Zapewniamy, że wszystkie smutki i złości może rozgonić jeden pucharek pysznego musu.

Czas przygotowania: 30 minut (1 godzina w lodówce)
Poziom trudności: łatwe

Słodkie zachcianki – takie szybkie i tak pyszne, że musicie być bardzo ostrożni, aby nie zniknęły z talerza szybciej niż skończycie je przygotowywać. Najlepiej od razu podwoić proporcje! Nasze pralinki z płatkami są idealne do przedpołudniowej kawy, na małą przerwę w zabieganym dniu i szybkie podładowanie akumulatorów. Wyglądają tak dostojnie, że będą też piękną dekoracją świątecznego stołu. Spróbujcie koniecznie!

Czas przygotowania: 15 minut
Poziom trudności: łatwe

Wydawało się wam, że płatki to typowo śniadaniowy produkt? Nic bardziej mylnego. Klopsiki z płatkami jęczmiennymi i groszkiem to świetne danie główne, ale też sposób na szybki lunch w pracy. Najpyszniejsze są zaraz po przyrządzeniu, ale też doskonale smakują na zimno. Spokojnie możecie je zamrozić i przypomnieć sobie o nich gdy lodówka będzie już świeciła pustkami, a wyprawa do sklepu będzie ponad wasze siły. Smacznego!

Czas przygotowania: 40 minut
Poziom trudności: łatwe

Inspiracje z pełnoziarnistych płatków zbożowych

Smaczne inspiracje

Inspiracje z wafli i pieczywa superfoods

Smaczne inspiracje

Inspiracje z wafli ryżowych mini

Smaczne inspiracje